حوادث و آسیب های زیادی ممکن است در خلال رانندگی متوجه راننده و ماشین باشد. برخی از این حوادث ممکن است حتی در پارکینگ خانه رخ دهند. در واقع، پارکینگ هر ساختمانی، چه مسکونی و چه اداری، یکی از معدود بخش های بنا است که به سرعت دچار آسیب های فیزیکی و استهلاک می شود. برخورد ماشین با ستون و یا دیوارهای پارکینگ و یا باز شدن ناگهانی درب ها و آسیب رسیدن به دیوارها از جمله اتفاقات معمولی است  که در پارکینگ ها رخ می دهد. در تمامی این اتفاقات، آسیب هایی نیز ممکن است متوجه بدنه ماشین شود و در نتیجه خسارت های مالی زیادی را برای شما به عنوان مالک ساختمان و ماشین به وجود آورد. در صورتی که این اتفاق در یک پارکینگ عمومی، مانند پارکینگ یک مجتمع اداری و یا تفریحی رخ دهد، ممکن است خسارت مالی مجموعه را نیز بر دوش شما بگذارد. به منظور کاهش چنین حوادث و در نتیجه خسارت های مالی، بسیاری از پارکینگ ها امروزه به محصولات ایمنی پارکینگ مجهز هستند. در میان محصولات مختلف، ضربه گیر ستون و دیوار یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین نمونه ها است. این محصول با استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت و زیر نظر کارشناسان شرکت پاخور در ایران تولید می شود. در ادامه به بررسی ویژگی های این محصول و لزوم استفاده از آن اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

ضربه گیر ستون چه ویژگی هایی دارد؟

ضربه گیر ستون از لاستیک طبیعی درجه یک (لاستیک SBR) تولید می شود. ضربه گیر ستون معمولا از دو لایه تشکیل شده است که در میان آن ها نیز کپسول های هوا قرار می گیرند تا خاصیت ارتجاعی و ضد ضربه بودن این محصول را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. ضربه گیر ستون را می توان به طور کلی در هر فضایی که احتمال برخورد شی سنگین با ستون وجود دارد، مانند پارکینگ ها، راهروی بیمارستان ها، مراکز خرید و کارخانه ها مورد استفاده قرار داد. این محصول ضمن حفظ زیبایی محیط از آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. طراحی ضربه گیر ستون به گونه ای است که می توان آن را با کمک پیچ و رول پلاک و یا چسب در محل نصب کرد. انتخاب شیوه نصب محصول به محل اجرای آن و همچنین ملاحظات مشتری بستگی دارد. این امکان وجود دارد که در لایه رویی ضربه گیر های ستون  از یک یا دو ردیف نوار شب تاب استفاده شود تا در صورت تاریکی، حدود ستون به خوبی مشخص شود و از برخورد های احتمالی با آن جلوگیری به عمل آید.

یکی از شرکت های پیشرو در امر تولید ضربه گیر ستون شرکت پاخور است که این محصول را در شاخه های یک متری و آماده نصب ارائه می دهد. به طور کلی این محصول می تواند هشت سانتیمتر از لبه های ستون را به شکل نبشی پوشش دهد. بدین ترتیب، نصب آن در ارتفاع سی الی چهل سانتی متر از سطح زمین می تواند پوشش خوبی را برای محافظت از ستون ایجاد کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول، با مشاوران مجموعه تماس حاصل کنید.