پارکینگ فضایی است که معمولا برای حفاظت و نگهداری از ماشین در برابر نور خورشید، باران، برف و یا سرقت از آن استفاده می شود. با این حال، پارکینگ های تنگ که عموما از دید و نور مناسبی نیز برخوردار نیستند، این روزها بسیار رواج دارند. این امر به واسطه بالا بودن تعداد واحد ها و کمبود فضا برای تخصیص به پارکینگ در برج های مسکونی و تجاری است. در چنین شرایطی بروز حوادث مختلف، مانند برخورد با دیوار و ستون ها، برخورد با سایر ماشین ها و یا ندیدن حدود فضا به واسطه تاریک بودن آن، اجتناب ناپذیر است. به همین سبب است که در بسیاری از کشورهای جهان، ارتقای امنیت پارکینگ با استفاده از محصولات ایمنی پارکینگ به یک المان مهم و کلیدی برای دریافت پایان کار تبدیل شده است. در ایران، شرکت تولیدی پاخور در زمینه تولید محصولات ایمنی پارکینگ با بهره گیری از بهترین مواد اولیه فعالیت می کند. ما در این مقاله به بررسی محصولات این شرکت و نقش آن ها در کاهش نرخ حوادث در پارکینگ خواهیم پرداخت.

برخورد با ستون و دیوار:

یکی از شایع ترین حوادث در پارکینگ ها، برخورد با دیوار و ستون پارکینگ است. این برخورد می تواند هم برای خودرو و هم برای دیوار و ستون ساختمان خسارت های زیادی را به بار آورد. یکی از روش های جلوگیری از چنین خسارت های احتمالی، نصب ضربه گیر دیوار و ستون است. ضربه گیر ها که معمولا از جنس لاستیک طبیعی هستند یک لایه ارتجاعی محافظ را بر روی دیوار و ستون ایجاد می کنند و بدین ترتیب در صورت برخورد، میزان آسیب به دیوار و بدنه خودرو را به حداقل کاهش می دهند. یک ایده جالب دیگر در خصوص کاهش احتمال بروز چنین حوادثی، استفاده از متوقف کننده های خودرو است. متوقف کننده های خودرو در واقع موانعی هستند که در فاصله مشخصی از دیوار و ستون نصب می شوند و با متوقف کردن خودرو در آن فاصله، احتمال برخورد ماشین با دیوار و یا ستون را به حداقل کاهش می دهند. متوقف کننده های خودرو نیز از جنس لاستیک طبیعی هستند و در برابر تایر خودرو بسیار مقاوم می باشند. تمامی محصولات فوق الذکر با کمک پیچ و رول پلاک و یا با استفاده از چسب های مخصوص در محل نصب می شوند و امکان تعویض آن ها به راحتی وجود دارد.

فضای تاریک در پارکینگ و نرخ بالای حوادث:

یکی دیگر از دلایل رایج که در بروز حوادث در پارکینگ نقش به سزایی دارد، کمبود روشنایی در محیط است. این امر غالبا سبب می شود تا راننده، به ویژه در پارکینگ های عمومی و نا آشنا، به خوبی از حدود مطلع نباشد و برخورد با دیوار و یا ستون صورت بگیرد. به منظور کاهش این امر، شرکت پاخور در اقدامی سنجیده از نوار های شب تاب در تولید محصولات ایمنی پارکینگ خود استفاده کرده است. این نوارهای که در ضربه گیر ستون و دیوار و حتی در متوقف کننده خودرو مورد استفاده قرار گرفته اند، با نشان دادن حدود در بخش های تاریک پارکینگ می توانند راننده را متوجه مانع و خطر کنند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر کدام از محصولات ایمنی پارکینگ تولید شرکت پاخور، با همکاران ما در بخش مشاوره و فروش تماس حاصل بفرمایید.