ندیدن پله ها و در نتیجه لیز خوردن از روی آن ها، یکی از عوامل اصلی بروز حادثه در راه پله هایی است که از نور کافی برخوردار نیستند. راه پله های ورودی برج ها در شب، پله های سالن های سینما و بیمارستان ها و همچنین پله های موجود در باغ های بزرگ از جمله مکان هایی هستند که امکان بروز چنین حوادثی در آن ها به مراتب بالا می باشد. به منظور جلوگیری از لیز خوردن و افتادن عابرین از روی پله ها، بسیاری از طراحان نصب ترمز پله ها را پیشنهاد می دهند. اما صرفا وجود ترمز پله نمی تواند به تنهایی امکان بروز حوادث ناشی از ندیدن لبه ی پله ها را کاهش دهد. شرکت تولیدی پاخور در ایران، که در زمینه ی تولید ترمز پله های با کیفیت شناخته شده است، با تولید ترمز پله ال ای دی دار، گامی فراتر در جهت ارتقای کیفیت زندگی و آسایش هم میهنان خود برداشته داشته است. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با ویژگی های این محصول منحصر به فرد بیشتر آشنا کنیم.

 

ویژگی ها و کاربرد های ترمز پله ال ای دی دار

ترمز پله ال ای دی دار از جنس آلومینیوم آنادایز شده است که در بخش رویی آن محفظه ای جهت قرار گیری لامپ ال ای دی تعبیه شده است. محفظه ی لامپ ال ای دی در دو زاویه نوده و چهل و پنج درجه ارائه می شود که با توجه به نیاز کاربر و شرایط محیط، قابلیت تنظیم دارد. بخش رویی محفظه این لامپ با کمک PVC پوشیده می شود تا ضمن محافظت از لامپ، از بازتابش مستقیم نور در فضاهای تاریک نیز جلوگیری کند. کل مجموعه ی ترمز پله به صورت نبشی و با زاویه ی 90 درجه نصب می شود. بخش رویه ی ترمز پله ال ای دی دار به شکل عاج دار طراحی شده است تا با افزایش میزان اصطکاک با کفش عابرین، از لیز خوردن آن ها جلوگیری کند. محل قرار گیری لامپ ال ای دی در این نوع از ترمز پله به گونه ای است که به واسطه ی نور لامپ، عابرین می توانند از حدود پله آگاه شوند و در نتیجه در محیط های تاریک، مانند سینماها و یا باغ ها، از روی پله پرت نشوند و یا لیز نخورند.

طراحی ترمز پله های ال ای دی دار نیز بسیار منعطف است. شما می توانید نور چراغ ال ای دی را متناسب با طراحی داخلی سالن های نمایش فیلم و یا نورپردازی باغ و نمای ساختمان تغییر دهید. همچنین امکان استفاده از نوارهای شب تاب به جای چراغ های ال ای دی وجود دارد. این امر به کاربر کمک می کند تا در صورت عدم نیاز به لامپ های ال ای دی، از نوارهای شب تاب برای هشدار در خصوص محدودیت پله استفاده کند. ترمز پله های ال ای دی دار، می توانند ضمن ارتقای زیبایی راه پله ها با کمک  نورپردازی ملایم و زیبای آن ها، در راستای حفاظت از جان عابرین نیز بسیار مفید واقع شوند.