پارکینگ هر ساختمان یکی از معدود فضاهایی است که به سرعت دچار خرابی و استهلاک می شود. بی احتیاطی رانندگان می تواند حوادث بزرگ و کوچکی را در پارکینگ رقم بزند و آسیب های فیزیکی زیادی را، هم برای پارکینگ و هم برای ماشین، به وجود آورد. به عنوان مثال، خرابی بخشی از دیوارها و ستون ها در اثر برخورد ماشین ها یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که معمولا در پارکینگ رخ می دهد. به منظور کاهش چنین آسیب هایی، شرکت تولیدی پاخور بر آن شده است تا با اختصاص شاخه ای از خدمات خود به محصولا ایمنی پارکینگ، به هموطنان خود کمک کند تا آرامش و آسایش بیشتری را تجربه کنند. اما محصولات ایمنی پارکینگ کدامند؟

 

محصولات ایمنی پارکینگ: ضربه گیر دیوار

یکی از رایج ترین اتفاقات ممکن در پارکینگ ها، برخورد سپر ماشین و یا درب ها به دیوار است. از سویی دیگر، در پارکینگ فروشگاه های بزرگ، کارخانه ها و بیمارستان ها، عدم داشتن کنترل بر روی چرخ دستی، می تواند خسارات مشابهی را به وجود آورد. ضربه گیر دیوار محصولی است که خاصیت ارتجاعی بالایی دارد و به کمک چسب های مخصوص به دیوار نصب می شوند تا از آسیب های احتمالی به دیوار جلوگیری کنند. خاصیت ارتجاعی این محصول مانند حایلی میان درب و یا سپر ماشین عمل می کند و می تواند به سالم ماندن بدنه ی ماشین نیز بسیار کمک کند. ضربه گیر دیوار را می توان به صورت تک لاین و یا دو لاین در محل اجرا کرد. معمولا در کنار ضربه گیر دیوار، یک لاین نوار شب تاب نیز نصب می شود تا در فضاهای تاریک، به رانندگان در خصوص محدودیت فضا هشدار داده شود.

 

محصولات ایمنی پارکینگ: ضربه گیر ستون

مانند دیوارهای پارکینگ، امکان برخورد خودرو و یا چرخ های دستی با ستون های پارکینگ ها نیز وجود دارد. به منظور کاهش آسیب های احتمالی به ماشین و ستون به هنگام برخورد، شرکت تولیدی پاخور اقدام به ارائه ی محصول دیگری تحت عنوان ضربه گیر ستون کرده است. این محصول از جنس لاستیک طبیعی است و به صورت نبشی در محل نصب می شود. میان بخش های رویی و زیرین این محصول کپسول های هوایی در نظر گرفته شده است که می توانند با افزایش خاصیت ارتجاعی ضربه گیر ستون، صدمات ناشی از برخورد را به حداقل برسانند. ضربه گیر ستون را می توان با کمک چسب های مخصوص و یا پیچ و رول پلاک در محل نصب کرد.

 

محصولات ایمنی پارکینگ: متوقف کننده خودرو

با ایجاد مانعی در برابر چرخ ها و در فاصله ی یک متری از دیوار، می توان احتمال برخورد خودرو با دیوار را به حداقل رساند. متوقف کننده خوردو نام محصولی است که معمولا بر روی کف پارکینگ ها اجرا می شود تا با متوقف کردن خودرو ها در فاصله ی مطمئن مانع از برخورد آن ها با دیوار شوند. این محصول در برابر شرایط جوی و استهلاک ناشی از برخورد تایر خودرو بسیار مقاوم است و دچار شل شدگی نمی شود. متوقف کننده خودرو با  کمک پیچ و رول پلاک در محل نصب می شود و معمولا از جنس لاستیک طبیعی SBR ساخته می شود.