راه پله ها یکی از خطرناک ترین بخش های ساختمان هستند که امکان لیز خوردن و یا پرت شدن عابرین در آن ها بسیار بالاست. در گذشته به منظور ارتقای امنیت راه پله ها، شیارهایی در لبه جلویی پله ها طراحی می شد تا با ایجاد اصطکاک با کف کفش عابرین، از لیز خوردن آن ها جلوگیری شود. با این حال این روش می توانست آسیب های جدی را به ساختمان پله وارد کند، ضمن اینکه در جلوگیری از لیز خوردن عابرین نیز چندان موفق عمل نمی کرد. با پیشرفت تکنولوژی نسل های جدیدی از ترمز پله ها با طراحی و ساختار متفاوت به بازار آمدند که از نظر کارایی و زیبایی بصری بسیار پیشرفته بودند. ترمز پله های آلومینیومی، ترمز پله های لاستیکی و ترمز پله های سیسیلی نمونه هایی از نسل جدید ترمز پله ها هستند که این روزها در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفته اند. با توجه به تنوع موجود در ساختار ترمز پل ها، بدیهی است که این محصولات با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه شوند. اما چه عواملی در تعیین قیمت ترمز پله های نسل جدید تاثیر گذار است؟ کدام دسته از ترمز پله های مدرن گران تر هستند و چرا؟ ما در این مقاله تلاش داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم.

قیمت ترمز پله های نسل جدید:

قیمت عواملی در تعیین قیمت ترمز پله به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری ترمز پله های مدرن، ساختار ترمز پله است. به طور کلی می توان ترمز پله ها را به دو دسته شاسی دار و بدون شاسی تقسیم بندی کرد. ترمز پله های شاسی دار مانند، انواع ترمز پله های آلومینیومی، به واسطه ی استفاده از شاسی آلومینیوم گران تر هستند. در مقابل، ترمز پله های بدون شاسی، مانند ترمز پله های سیسیلی و ترمز پله های سمباده ای، معمولا از قیمت پایین تری برخوردار می باشند.

در میان ترمز پله های شاسی دار استفاده و یا عدم استفاده از PVC ها و نوارهای LED  می توانند قیمت نهایی ترمز پله را دستخوش تغییرات کنند. به عنوان مثال، در ترمز پله های آلومینیومی دوبل تخت از دو ردیف نوار PVC استفاده می شود. بدیهی است که قیمت این مدل از ترمز پله در مقایسه با ترمز پله آلومینیومی تک کانال که در آن تنها از یک ردیف نوار PVC استفاده شده است، بالاتر باشد. ترمز پله های بدون شاسی، معمولا به کمک چسب های مخصوص در محل نصب می شوند. از عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی این دسته از ترمز پله ها نیز می توان به سطح مقطع پوشش داده شده و نوع موادی که در ساختار اصلی ترمز پله مورد استفاده قرار گرفته است، اشاره کرد.

شرکت تولیدی پاخور امتیاز تولید ترمز پله های نسل جدید در ایران را در اختیار دارد. این شرکت با ده سال سابقه درخشان، مدل های متنوعی از ترمز پله های نسل جدید را تولید می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه قیمت گذاری ترمز پله ها و ویژگی های هر مدل، از مشاوران حاذق این مجموعه کمک بخواهید.