اگر در شهر تردد داشته باشید به خوبی متوجه تفاوت های میان ساختمان های جدید و قدیمی می شوید. معماری بنا، تکنولوژی به کار رفته شده در ساخت آن و همچنین جزئیاتی که در بناهای مدرن استفاده شده است با نمونه های قدیمی آن ها تفاوت های زیادی دارد. به عنوان مثال، معمولا پله ها در ساختمان های قدیمی دارای دو الی سه شیار عمیق در بخش جلویی خود هستند. این در حالی است که پله های خروجی در برج ها و ساختمان های مدرن معمولا با کمک موکت و یا پی وی سی پوشیده شده اند. نورپردازی راه پله ها در بسیاری از برج های مدرن و تالارها و مراکز خرید، علاوه بر زیبایی بنا توانسته است عبور و مرور از آن ها را هم به مراتب ساده تر کند. بخشی از این تفاوت به واسطه پیشرفت تکنولوژی و حضور محصولاتی است که به شکلی دقیق برای تامین نیاز های ما طراحی شده اند. ترمز پله ها بخشی از محصولات ایمنی ساختمان هستند که شکل جدید و مدرن آن ها توانسته است محبوبیت زیادی را در بسیاری از کشورهای دنیا کسب کند.ترمز پله محصولی است که با قرار گرفتن در لبه جلویی پله، اصطکاک لازم برای جلوگیری از لیز خوردن عابرین را ایجاد می کند. علاوه بر این کاربرد اساسی، استفاده از ترمز پله های مدرن می تواند تاثیرات زیاد دیگری نیز داشته باشد. بررسی این تاثیرات و فواید استفاده از این محصول موضوع اصلی این مقاله است.

 نقش ترمز پله ها در زیبایی و امنیت فضا

ترمز پله های مدرن معمولا از جنس موکت، آلومینیوم و PVC هستند. این مواد ضمن دوام و ماندگاری بالا، می توانند اصطکاک زیادی را با کفش عابرین ایجاد کنند. در نتیجه این امر، عابرین به هنگام عبور و مرور از پله ها لیز نمی خورند و نرخ حوادث به شکل قابل قبولی کاهش پیدا می کند. از سویی دیگر، استفاده از ترمز پله ها می تواند امکان شکستن و آسیب دیدگی به پله ها را نیز به شکل قابل قبولی کاهش دهد. ترمز پله ها انواع مختلفی دارند و می توان آن ها را به شکل های متفاوتی در محل نصب کرد. این امر خود یک مزیت به شمار می رود چرا که محدودیت های موجود در نصب ترمز پله ها را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد و امکان استفاده از این محصول کاربردی را برای همه فراهم می کند.

ترمز پله های نسل جدید طراحی بسیار متنوعی دارند. با انتخاب ترمز پله های شاسی دار شما با گستره بزرگی از رنگ ها روبرو هستید که می توانید در ترکیب موکت و PVC برای بخش رویی ترمز پله از آن استفاده کنید. شما می توانید ترمز پله مورد نظر خود را متناسب با طراحی داخلی محیط و یا علاقه شخصیتان انتخاب کنید. از سویی دیگر، ترمز پله های LED دار می توانند به شما در نورپردازی راه پله ها و ارتقای زیبایی بنای ساختمان بسیار کمک کنند.

در ایران شرکت تولیدی پاخور این افتخار را دارد تا با ارائه ترمز پله های بسیار با کیفیت و متنوع در خدمت نیاز هموطنان محترم خود باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ترمز پله های مختلف و همچنین کسب مشاوره برای داشتن انتخابی بهتر با کادر با تجربه و حاذق این مجموعه تماس حاصل فرمایید.